1. zápasy semifinále play off I. hokejovej ligy mužov

22.03.2008 Celý región

HK Spiš. N. Ves - HK Lietajúce kone Prešov 3:2 (0:0, 2:0, 1:2) - stav série 1:0
Góly: 22. Holečko (Gavalier, Bukna), 29. Štolc (Mašlonka, Jozef Hrubý), 59. Saluga (Mašlonka) - 55. Drevenák (Gönczi) v oslab. , 56. Markovič (Petran, Žemba) v oslab.
Vylúčenia: 8:10 na 2 min.
Oslabenia: 0:2.
Rozhodovali: Lokšík - Krpelec, Orolin
divákov: 2600

Spiš. N. Ves: Hudáček - Jozef Hrubý, Michnáč, Bukna, Gavalier, Valečko, Petruk, Magdoško, Ondov - Mašlonka, Štolc, Saluga, Novák, Holečko, Staroň, Pupák, Pavol Hrubý, Kristian, Leskovjanský, Heizer, Hübler
Prešov: Gubík - Bogdaň, Sučko, Petran, Žemba, Školiak, Gurčík, Hajas, Zajíček - Vávra, Chovan, Gönczi, Zúbek, Hurtaj, Drevenák, Cmorej, Suja, Markovič, Goffa, Lukáš Sax, Tomáš Sax

Východoslovenské derby malo dobrú úroveň. Viac z hry i gólových šancí mali Spišiaci, ktorým patrila hlavne 2. tretina. Prešovčania sa nevzdávali a v 56. minúte sa im vo vlastnom oslabení podarilo vyrovnať. Domáci však v záverečnom nápore predsa len dali víťazný gól a v sérii si pripísali prvý bod.

HC 05 Banská Bystrica - HK Trnava 3:2 po predĺžení (0:0, 1:1 ,1:1 - 1:0) - stav série 1:0
Góly: 29. Bulík (Češík), 56. Škvaridlo (Tomaška, Rimmel), 61. Igor Majeský (Rimmel) - 26. Čunderlík (Scheinbenreif), 57. Čunderlík (Štamberský, Feranec)
Vylúčenia: 0:0 na 2 min.
Rozhodovali: Valachovič - Junek, Šefčík
divákov: 3781
05 Ban. Bystrica : Laco - Ondruška, Rimmel, Brumerčík, Holík, Tomaška, Pukalovič, Nemčok, Domian - Ižvolt, Sabol, Majeský, Bulík, Ján Babic, Škvaridlo, Michal Babic, Budaj, Šimčík, Gašpar, Longauer
Trnava: Stacho / Šúrek - Reho, Klčovanský, Poláček, Benedik, Košecký, Štamberský, Haršáni, Scheibenreif - Kutálek, Holovič, Baran, Stupka, Varga, Lobotka, Feranec, Čunderlík, Hutár, Belko, Krajčovič, Ďuriš